СТЕЙНЛЕС СТИЛ | Труба нержавеющая и комплектующие для перил
🔴 ЗАМОВИТИ 🔴

НЕРЖАВІЙКА - ВІДПОВІДІ НА ТИПОВІ ЗАПИТАННЯ

 

Вибір марки нержавіючого металу

- процес досить складний для сучасної людини і вимагає спеціальної кваліфікації. Перед споживачем нержавіючої сталі стає проблема вибору конкретної марки сплаву. Необхідна спеціальна кваліфікації, а також достовірна інформація про об'єкт і умови використання майбутнього виробу. Тільки експерт може прийняти зважене рішення. Вибір необхідно робити з урахуванням хімічного складу металу, його механічних властивостей, ступеня опору корозії і окисленню, в тому числі і в агресивному середовищі, стійкості до впливу різних температур, зварюваності та десятків інших параметрів.

І тільки неосвічена людина,замовляючи нержавійку, не запитає у фахівців яку марку нержавійки використовувати в тому чи іншому випадку.

І так чому ДУЖЕ ВАЖЛИВО ПІДІБРАТИ МАРКУ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ ?

неправильний вибір марки може привести ваші вироби до корозії - процесу руйнування металу під впливом зовнішнього середовища. Опірність корозії забезпечується плівкою з оксидів хрому, що утворюється на поверхні металу при взаємодії його з киснем повітря і здатної саме відновлюватися після пошкодження. Чим вищий вміст хрому, тим більше корозійна стійкість сталі.

правильність вибору може принести чималу економію, оскільки різні сорти нержавіючої сталі коштують по-різному, а в багатьох випадках стає виправданим придбання більш дешевої марки. Не завжди виявляються затребуваними саме ті властивості сталі, які підвищують її вартість.

детальніше: МАРКИ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

Переваги полірованої (дзеркальної) труби

 Краще та поверхня у якої найменша ступінь шорсткості.

 Стан поверхні впливає на корозійну стійкість нержавіючої труби. Якщо поверхня сталі полірована і не має точкових дефектів - щілин, які можуть бути концентраторами корозійного процесу, то корозійна стійкість такого матеріалу вище. Тому корозійна стійкість шліфованої сталі буде нижча полірованих аналогів. А відмінно полірована нержавіюча сталь буде краще опиратися корозії, ніж погано полірований аналог.

Відмінність труби марки AISI 201 від марки AISI 304 

 Візуально, нержавіюча труба марки AISI 201 виглядає майже ідентично трубі марки AISI 304, але при цьому труби AISI 304 коштують значно дорожче. Але в чому ж тоді різниця? Навіщо ж переплачувати за ті ж самі труби? Нижче ми розглянемо основні відмінності.

ВАРТІСТЬ: різниця в ціні між трубою з нержавіючої сталі марки AISI 201 і AISI 304, як правило, становить близько 30-45% і обумовлюється вона різним хімічним складом.

ХІМІЧНИЙ СКЛАД: труба нержавіюча марки AISI 201 містить в собі меншу кількість нікелю і хрому, ніж в трубі марки AISI 304, проте в трубі AISI 201 присутня невелика кількість міді. На що це може вплинути? - запитаєте Ви. - На стійкість до корозії.

СХИЛЬНІСТЬ ДО КОРОЗІЇ:сталь марки AISI 201 легована хромом, марганцем, нікелем, азотом і міддю в оптимальних пропорціях. Доданий азот дозволяє домогтися стабільності аустенітної структури і зменшити кількість інших стабілізуючих елементів - марганцю і нікелю. Такий збалансований хімічний склад забезпечує AISI 201 високу механічну міцність і хорошу здатність до холодного деформування. Ця сталь є відносно недорогою заміною хромонікелевих аустенітних сталей марок AISI 304, AISI 321 та ін. Сталь легко пластично деформуються, піддається глибокій витяжці і зварюється, використовуючи те ж саме обладнання, що і для стандартних аустенітних хромонікелевих марок.

Висновок: труба AISI 201 підходить для внутрішніх приміщень.

Сталь марки AISI 304 - це аустенітна сталь з низьким вмістом вуглецю. Є найбільш універсальною і найбільш широко використовуваної з усіх марок нержавіючих сталей. Її хімічний склад, механічні властивості, зварюваність і опір корозії / окисленню дає кращий вибір в більшості випадків за відносно низьку ціну. Ця сталь також має чудові температурні властивості. Якщо міжкрісталічна корозія відбувається в зоні високих температур, так само рекомендується її застосування. Нержавіюча сталь AISI 304 витримує короткострокове підняття температури до 1050°C.

Висновок: трубу AISI 304 можна використовувати в умовах агресивного середовища (волога, опади і т.д.).

 Труба марки AISI 304 - найбільш оптимальний і універсальний варіант, який підходить як для установки в приміщеннях, так і в більш агресивному середовищі. Має хорошу стійкість до корозії, низьких і високих температур. Труба марки AISI 201 - економічний варіант, який можна безпечно використовувати в приміщеннях без підвищеної вологості, але така труба схильна до корозії в агресивному середовищі.

Поліруємо нержавійку

 Гладка дзеркальна поверхня нержавіючої труби або листа може бути отримана не тільки в заводських умовах, полірувати нержавійку цілком можливо і вдома. Цей процес необхідний для додання ефектного виду саморобної роботи, зачистці зварювальних швів або для нейтралізації подряпин на поверхні.

Для цього Вам знадобиться:

кутошліфувальна машина (болгарка);

шліфувальні круги різної зернистості;

шліфувальний папір або камінь;

фетрові або повстяні кола;

полірувальна паста.

 Спочатку необхідно провести чорнову очистку поверхні, видалити напливи металу зі зварних швів. Для цього використовуйте коло на фібровій основі. Якщо поверхня досить гладка, пропустіть цей етап. Для того, щоб видалити ризики від зерна візьміть повстяне або фетрове коло і рівномірно нанесіть на нього столярний клей. Потім акуратно пройдіться ним по абразивній крихті. Абразивну крихту можна отримати з наждачної шкурки або каменю, потерши їх один про одного. Відшліфуйте поверхню нержавійки ще кілька разів, щоразу зменшуючи розмір абразиву вдвічі. Не забудьте промивати поверхню нержавіючої сталі після кожної шліфовки. Перевірте, поверхня після шліфування повинна бути абсолютно гладкою. Переконайтеся, що усунуто всі грубі шорсткості, інакше після полірування ці ділянки доведеться шліфувати заново. Візьміть чистий фетровий або повстяний круг і полірувальну пасту. Важливо правильно підібрати полірувальну пасту, оскільки для різних марок нержавійки підходять різні види пасти. Постарайтеся знайти алмазну пасту, зернистість якої відповідає вашому металу, в крайньому випадку, підійде звичайна полірувальна паста або ГОІ. Почніть фінішну поліровку нержавіючої сталі, послідовно прибираючи видимі ризики. Поступово, через деякий час, ви побачите, що поверхня стає все більш гладкою, це відбувається через те, що під впливом високої температури поверхня деталі оплавлюється і розтікається. Намагайтеся не перегріти деталь, деякі метали від цього можуть поміняти колір.

Визначаемо нержавіючу сталь

 Нержавійка, має якості, притаманні тільки цьому виду сталі. Відрізнити її від "побратимів" можна, піддавши деяким випробуванням. Зробити це можна, помістивши сталь в соляний розчин. Можна вдатися до більш складних методів, використавши фізичні розрахунки.

 Для цього Вам знадобиться:

сіль кухонна;

вода;

  Оскільки, виходячи з назви, "нержавійка" стійка до іржі, треба перевірити її з цієї точки зору.

 Необхідно зробити концентрований розчин кухонної солі у воді і помістити в нього виріб з нержавіючої сталі. На наступну добу можна оцінити результат. Нержавіюча сталь може бути харчовою і не харчовою. Відрізнити їх можна за допомогою спектрографа.

Як зварювати

 Зварювання являє собою процес нероз'ємного з'єднання частин шляхом встановлення між ними міжатомних зв'язків при нагріванні або пластичній деформації. Як правило, зварювання застосовують для з'єднання різних металів та їх сплавів. При зварюванні деталей нержавіючої сталі потрібно враховувати відмінності фізичних властивостей «нержавійки» від властивостей вуглецевої сталі. Які існують способи зварювання «нержавійки»? Від вуглецевого прокату нержавіючу сталь відрізняють великим питомим опором, більш низькою точкою плавлення і теплопровідністю, більший відсоток теплового розширення. Виконувати зварювання нержавіючої сталі можна декількома способами. При товщині матеріалу більше 1,5 мм зазвичай застосовується ручна дугова зварка вольфрамовим електродом в інертному газі. Висока продуктивність досягається при зварюванні тонких листів нержавіючої сталі, а також нержавіючих труб. А ось для зварювання аркушів «нержавійки» товщиною 0,8 - 1,5 мм годиться імпульсна зварка дугою при плавиться, в інертному газі, а також дугова зварка із струменевим перенесенням металу. Все більш широко застосовується плазмова зварка. Для товстого неіржавіючого металу проводиться дугове зварювання під флюсом, а для більш тонких листів точкова і роликове зварювання.

 Після зварювання потрібна наступна обробка зварних швів. На поверхні з'єднання, отриманого шляхом зварювання, утворюється пористий оксидний шар, який в істотному ступені послаблює стійкість зварного шва по відношенню до корозії. Для подальшої обробки зварних швів застосовуються різні методи. Одним з таких способів обробки зварних швів вважається травлення. При правильному застосуванні травлення здатне усунути шкідливий оксидний шар, а також зону зі зниженим вмістом хрому. Залежно від конкретних умов виконується травлення шляхом занурення, нанесення на поверхню або ж покриття виробів пастою. Найчастіше застосовується змішана кислота в поєднанні з водою. Час травлення нержавіючого прокату залежить від концентрації кислот, товщини окалини, температурного режиму і сорти нержавіючого прокату. Ще один етап обробки при зварюванні «нержавійки» - доведення ступеня шорсткості зварного шва до відповідного показника основного матеріалу. А досягається це шляхом шліфування і полірування вже після виконання травлення. Така обробка зазвичай підсилює стійкість конструкції до корозії.

Як зварити

 Нержавіюча сталь є однією з найпопулярніших серед всіх видів сталі.

 Плюси нержавійки:

висока опірність корозії;

гладкість поверхні;

гігієнічність;

міцність;

технологічність;

практичність.

 Для зварювання нержавійки вам знадобиться певна кваліфікація по роботі зі зварювальними апаратами для того, щоб цей процес пройшов швидко, якісно і без шкоди для будь-кого. Зварювати нержавіючу сталь за допомогою зварювального апарату і випрямляча, але не простого, а випрямляча з дроселем. Звичайний не підійде абсолютно, бо з ним процес піде складніше і перетвориться на суцільну муку, тому пощадіть свої нерви і візьміть те, що потрібно. Також для зварювання нержавіючої сталі знадобляться спеціальні електроди бажано хорошої якості, інакше весь процес буде зіпсований. Це можуть бути і чорні електроди, але в такому випадку можуть виникнути проблеми зі швами. Краще варити нержавіючу сталь аргоном. Якщо для цього варіанту у вас немає обладнання, то переходите до кроку  Проводьте зварювання в підігрітому стані при температурі приблизно 2000 ° С, уважно стежачи за тим, щоб розігрів нержавіючої сталі під час зварювання був мінімальним. Якщо порівнювати, то більш прийнятний результат виходить при електродуговій, ніж при газовому зварюванні. Після зроблених робіт з'єднання нагрійте до 7200-7800 ° С і потім дуже швидко охолодіть. Якщо для цього варіанту у вас немає обладнання, то переходите до кроку 3. Крок . Варіть нержавіючу сталь з великою швидкістю і дуже швидким охолодженням, що найчастіше можна здійснити, застосовуючи охолоджуючі або мідні накладки і підкладки під зварний шов. Попередньо виріб варто піддавати «загартуванню» 1050-1150 ° С з наступним миттєвим охолодженням. Якщо для цього варіанту у вас немає обладнання, то переходите до кроку . Прогрійте нержавіючу сталь перед зварюванням до 2500-3500 ° С. Це дозволить уникнути появи тріщин і розриву зварних з'єднань. В якості електродів використовуйте аустенітну сталь, завдяки якій утворюється в'язкий зварний шов. Головне виконуйте все акуратно, спокійно і розмірено, і тоді ймовірність помилок і невдач при зварюванні буде мінімальною.

Де купити

 Гарне питання! Але правильніше, на наш погляд, поставити його по іншому: у кого купити нержавійку? і не пошкодувати потім в правильності вибору продавця ...

 Багато покупців (особливо новачки в цій справі) з цим питанням звертаються до інтернет пошуковиків ввівши запит і "вау": очі розбігаються від великого вибору пропозицій. А як же визначити для себе що це хороший, надійний постачальник нержавійки і продукція у нього належної якості? Про це ми розповімо вам нижче цитуючи розповіді і гіркий досвід наших тепер уже постійних покупців:

Раніше купував нержавіючі труби у фірми ХХХХ ХХХХ яку знайшов через інтернет і навіть подумати не міг що мене розводять як ло..а. З початку все було гладко: відмінні ціни нормальна якість. Ввічливі і приємні в спілкуванні менеджери. Завжди доставляли мені нержавіючі труби, листи і т.д. А потім десь через півроку почалися проблеми. До мене мої замовники почали виставляти претензії що почалася корозія на трубах і т.д. Я відразу туди де їх купував ... Через тиждень безрезультатних дзвінків фірма зникає, а мобільні не відповідають. Що робити? Відрізаю шматок труби і на хім-аналіз. І тут я прозрів: замість марки aisi 304 мені півроку підсовували 201. А для басейнів вона не годиться. Коротше потрапив я по повній.

Можу порадити початківцям працювати з нержавійкой: не ведіться на низькі ціни, супер сервіс і т.д. Переконайтеся що фірма у якій ви збираєтеся купувати метал має свої справжні склади а не віртуальні. Переконайтеся що це прямий імпортер а не аферист.

Компанію Стейнлес Стіл я знайшов за порадою товариша з іншого міста чий бізнес теж пов'язаний з нержавіючої сталлю. Тепер сміливо можу рекомендувати купувати нержавійку у них. Всім дякую. Висновки робіть самі.

Віталій Іванович. 2017-09-24

 

Зібралися купувати нержавійку? Не хочете купити кота в мішку? Можу твердо і рішуче рекомендувати компанію Стейнлес Стіл! Купую труби в них з 2010 р Особисто знаю співробітника цієї компанії Юрія з 2006 р. В чесності і порядності я впевнений в ньому на всі 100. Рекомендую всім купувати н/ж у цієї компанії.

Андрій Вікторович. 2017-10-19

Де, яку марку ставити

 Ми не рекомендуємо це робити. Для того що б ваш виріб служив Вам довго і не втрачав зовнішній вигляд десятки років - як мінімум треба використовувати марку сталі AISI 304.

 Є таке поняття як атмосферна корозія. Атмосферна корозія зумовлена ​​контактом виробів з нержавійки з атмосферним повітрям в приземій частині. Повітря завжди містить певну (нехай навіть малу) кількість вологи, яке і створює необхідні умови для порушення мікрогальванічних елементів (особливо, якщо присутні агресивні гази, аерозолі кислот або солей і т.д.). Однак атмосферна корозія менш руйнівна, ніж морська або грунтова. Особливість її полягає в прямій кореляції швидкості руйнування від величини (товщини) шару вологи на площині металу або виробі.

 Корозія металів- це руйнування металів внаслідок впливу атмосферного середовища. Метал (або сплав) переходить в іонний (окислений) стан, втрачаючи свої захисні властивості. Є кілька факторів, що впливають на корозію:

Вологість повітря - один з головних чинників, оскільки безпосередньо впливає на швидкість корозійного процесу і підсилює його. Волога надходить у вигляді атмосферних опадів, але з підвищенням температури повітря (або навколишнього середовища) значення цієї відносної вологості зменшується.

Температура навколишнього середовища - температура повітря безпосередньо впливає на швидкість процесів: при її збільшенні корозійний процес гальмується. Це пов'язано з випаровуванням вологи. Відповідно, при зменшенні температури відбуваються зворотні процеси.

Домішки в атмосфері (гази) - забрудненість атмосфери газами різко збільшує швидкість корозійних процесів. Технологічне середовище на підприємствах, атмосфера поблизу великих промислових цехів з присутністю SO2, SO3, HCl, H2S, Cl2, NH3 та інших з'єднань - це і є та агресивне середовище, яке сприяє розвитку атмосферної корозії.

Тверді частинки в атмосфері - забруднена твердими частинками атмосфера виступає в подвійній ролі для швидкості протікання корозійних процесів. Якщо з атмосфери на поверхню металу потрапляють частинки піску, то вони слугують депассіваторами процесу, полегшуючи капілярну конденсацію вологи. Інші ж частинки, наприклад, різні сполуки вуглецю, оксиди металу, вугілля, навпаки є каталізаторами руйнувань. Вони при контакті з вологою поверхнею утворюють гальванічні елементи, і процес корозії йде інтенсивніше.

Географічний чинник - в різних місцевостях України параметри зовнішнього середовища: вологість, забруднення, температура - відрізняються один від одного. Отже, і корозійні процеси, а точніше швидкість їх протікання, будуть різні. Потрібно відзначити, що не кількість дощів буде основним фактором, а час перебування вологої плівки на металі. А це вже сукупність фактора вологості і температури навколишнього середовища.

  В трубах марки AISI 201 міститься менша кількість хрому, нікелю ніж в трубах марки AISI 304. Якщо просто взяти і поставити (наприклад закопати) в землю трубу 201-ї марки не зварюючи її - то вона простоїть теж досить довго зберігаючи первинний вигляд. При зварюванні нержавіючих труб відбувається вигоряння хрому, нікелю і т.д. під впливом високої температури. А значить найслабше місце (менш стійке до корозії) в вашому виробі - це шви після зварювання.

 

на цій сторінці нашого сайту відображені найбільш поширені запитання пов'язані з нержавіючим металопрокатом, нержавійкою та відображені відповіді на них

щоб задати своє запитання або запропонувати свій варіант відповіді пишіть нам на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.