СТЕЙНЛЕС СТИЛ | Труба нержавеющая и комплектующие для перил
🔴 ЗАМОВИТИ 🔴

МАРКИ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

 

СЕРІЯ 200

 Це хромомарганценікелеві аустенітні сталі, подібні за своїми властивостями з AISI 301. У відпаленому стані вони повністю зберігають аустенітну структуру. Після холодної деформації і зміцнення ці сталі застосовні в тих випадках, де необхідно враховувати фактори навантажень в конструкціях. Комбінація великого вмісту марганцю та азоту, а також достатньої кількості нікелю надає цьому сплаву відмінну міцність, жорсткість при кріогенних температурах і температурі навколишнього середовища. Сталі 200-ї серії мають гарну стійкість до окислення, порівнянну з AISI 301 при температурах до 800 ° С.

Застосування:

 Сталі 200-ї серії застосовні в багатьох областях, де традиційно використовувалися марки сталі AISI 301 і 304. Сплави цієї серії є відносно економічними в порівнянні з AISI 301 і 304 і при цьому мають аналогічне формування і зварюваність, а також хорошу стійкість до помірно агресивних середовищ . Ці сталі можуть бути зварені усіма традиційними методами, застосованими до 304-ї марки аустенітної нержавіючої сталі. Можна використовувати присадний дріт або електроди зі звичайної хромонікелевої сталі 300-ї серії. Чутливість цих сталей до міжкристалічної корозії в зоні нагріву при зварюванні аналогічна марці AISI 304. Сталі 200-ї серії дуже міцні і пластичні, легко піддаються холодному волочінню, гнуттю, витяжці і скручуванню.

 

Марки AISI 201 (12Х15Г9НД) та AISI 202 (12Х17Г8Н4Д)

  Ця сталь є відносно недорогим замінником хромонікелевих аустенітних сталей марок 321 (08Х18Н10Т), 304 (08Х18N10) і ін. Оптимально легована хромом, нікелем, марганцем, міддю і азотом. Хімічний склад забезпечує аустенітну структуру, високу міцність, прекрасну здатність до деформування.

 Завдяки новітнім технологіям виготовлення та збалансованому хімічному складу, аустенітна сталь марки 12Х15Г9НД має високу корозійнуМАРКИ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ стійкість і не поступається за цим показником таким популярним маркам як 08Х18Н10Т, 08Х18Н10 та ін. При експлуатації в органічних кислотах та інших помірно агресивних середовищах. Сталь не рекомендується для виготовлення ємностей і судин для тривалого зберігання і транспортування кислот та деяких інших високо агресивних хімічних продуктів. По ряду механічних властивостей, ці сталі перевершують сталі марок 08Х18Н10Т, 08Х18Н10 та ін.

 Сталь легко пластично деформується, піддається глибокій витяжці і зварюється, використовуючи те ж саме обладнання, що і для стандартних аустенітних хромонікелевих марок.

 На марку маються санітарно-епідеміологічні висновки про можливість застосування в харчовій промисловості.

Технологічні властивості:

Гаряча обробка: легко піддаються куванню (при Т ≥1260 ° C) і висадці. Поковки можна охолоджувати на повітрі.

Холодна обробка: легко обробляються в холодному стані. Дуже міцні і пластичні при глибокій витяжці, вигині, штампуванню і висадці. Деформаційно зміцнюються при холодній обробці подібно сталям типу 08Х18Н10Т.

Механічна обробка: механічна обробка проводиться при режимах, схожих з аналогічними для сталей типу 08Х18Н10Т. Потрібно декілька великих зусиль обробки (наприклад, різання) оскільки сталі 201 і 202 мають більш високу міцність.

Зварюваність: легко зварюється дуговим зварюванням з використанням захисної атмосфери. Можна використовувати присадочні хромонікелеві аустенітні матеріали на основі сталі типу 308 і ін.

Високотемпературне окислення:

  Температура початку інтенсивного окалино утворення становить 760 ° C при тривалій експлуатації. Кольори мінливості на поверхні спостерігалися в інтервалі температур 500-760 ° С при прямому нагріванні. У разі, коли всередині випробуваної посудини знаходилася вода, ніяких змін поверхні не спостерігалося під час шестигодинного нагрівання до кипіння.

Деякі області застосування:

 Харчова промисловість та побутові кухонне приладдя: будучи відносно недорогими замінниками листової нержавіючої сталі 304 (08Х18Н10), ці сталі прекрасно зарекомендували себе за кордоном в якості матеріалу для виготовлення металевого посуду, побутового кухонного приладдя (посуд дрібного, середнього і глибокого ступеня витяжки; кухонні і обробні столи; ємності для води; ножі для різання продуктів; тощо .; термоси і фляги, ємності для зберігання води і т.д.), а також для виготовлення елементів конструкцій і апаратів для харчової промисловості. Зі сталі двухсотої, так само як і 300-ї, серії особливою популярністю користуються такі типи нержавіючого металопрокату: лист і труба нержавіюча, фітинги, комплектуючі і т.д.

Корозійна стійкість в деяких "харчових" середовищах:

 Корозія при повному зануренні в 3% розчин NaCl

 Випробування при кімнатній температурі протягом 720 годин і в киплячому розчині протягом 100 годин не виявили помітних ознак корозії. Швидкість корозії була дуже низька, незалежно від температури випробувань, і склала ~ 0,01 мм / рік.

 Корозія при повному зануренні в різних сумішах органічних кислот: (0.5% оцтової + 0.5% молочної); (0.5% лимонної + 0.5% винної).

 Випробування при кімнатній температурі протягом 720 годин і в киплячих розчинах протягом 100 годин не виявили помітних ознак корозії. Швидкість корозії була дуже низька, незалежно від температури випробувань, і склала ~ 0,01 мм / рік. Додавання в суміш 3% розчину NaCI не збільшив швидкість корозії.

Тріщиностійкість при навантаженні:

 Випробування протягом 30 днів при кімнатній температурі і протягом 100 годин в киплячих вищезазначених середовищах не виявили трещіно утворень при збільшенні 500X.

Де застосовується?:

➖ предмети тривалого користування (в т.ч. побутового призначення): кухонні газові та ін. плити.

барабани пральних машин, сталева фурнітура (ручки, замки, навісні петлі для дверей і т.д.), вази для квітів і фруктів; підноси і т.п.

➖ архітектурні та будівельні конструкції: віконні та дверні рами.

перила і поручні.

декоративні конструкції і труби.

урни, сміттєві ящики і ємності для відходів і т.п.

тримачі щіток для чищення скла.

транспорт: ковпаки на колеса; елементи обробки автомобілів; ободи і бампери; авто-аксесуари і т.п.

СЕРІЯ 300

 Це хромонікелеві аустенітні сталі. Такий елемент як нікель стабілізує аустенітну фазу. Нержавіючі сталі, такі як AISI 321 або AISI 304, AISI 316, і т.д., відносяться до аустенітного класу. Присутність нікелю у кількості 8-10% призводить до того, що аустенітна фаза зберігається при температурах від знижених до 1050 ° С. Основною перевагою сталей аустенітного класу є їх високі службові характеристики (міцність, пластичність, корозійна стійкість в більшості робочих середовищ) і хороша технологічність . Тому аустенітні корозійностійкі сталі знайшли широке застосування як конструкційний матеріал в різних галузях машинобудування. До даного класу відносяться сталі 300 серії.

Застосування:ТРУБИ НЕРЖАВІЮЧІ

Хімічна промисловість. Практично всі ємності, посудини, реактори, труби та інше обладнання хімічної індустрії виготовляється з аустенітних нержавіючих сталей. Мінімально допустимої маркою є 1.4404 (AISI 316L); найчастіше потрібні високолеговані марки з вмістом молібдену до 6%.

Харчова промисловість. Сьогодні нержавіюча сталь разом зі склом і деякими видами пластмас є практично єдиним матеріалом, який схвалений як сировина для виготовлення обладнання для виробництва, зберігання та транспортування харчових продуктів. Це обумовлено високими вимогами по гігієні, токсичності та ін. Гігієна має найважливіше значення в харчовій індустрії. Вона значною мірою визначає якість продукту на всьому шляху від сировини, через технологічний процес, до споживача. Зазвичай для виробництва устаткування харчової промисловості використовуються марки нержавіючої сталі 1.4301 (AISI 304) і 1.4401 (AISI 316); в дуже рідкісних випадках можуть знадобитися високолеговані марки. Важливим фактором є хороша і гладка (без зламів, нерівностей і подряпин) поверхня металу. Стандартний вид обробки 2B є достатнім, проте іноді необхідна поліровка (електролітична). Шорсткість (Ra) поверхні зазвичай не перевищує 0,6 мкм.

Целюлозно-паперова промисловість. Практично все обладнання целюлозних заводів і велика частина папероробних виготовляються з нержавіючих сталей. Мінімально допустимої маркою є 1.4401 (AISI 316).

Електроенергетика. У цій галузі, як і в атомній енергетиці застосовуються нержавіючі сталі, причому в останній завжди застосовуються спеціальні, високолеговані сталі, так як вимоги до матеріалів, використовуваних тут, гранично високі.

Захист навколишнього середовища. Охорона навколишнього середовища є важливою сферою діяльності, при модернізації заводів і цехів перевага дається нержавіючим сталям завдяки міцності, холодостійкості, екологічності та безпеки даного матеріалу. Використовується широкий діапазон марок: від звичайної 1.4301 (AISI 304) до високолегованих спеціальних сталей.

Транспорт. Для безпеки перевезень різних матеріалів і рідин використовуються спеціальні транспортувальні контейнери і ємності з нержавіючої сталі, так як цей матеріал легко піддається очищенню і дезінфекції. Для їх виготовлення застосовуються високолеговані марки сталей, зазвичай 1.4401 (AISI 316) або ін.

В автомобільній промисловості найбільше нержавіюча сталь використовується для виробництва вихлопних труб і каталізаторів, на виготовлення яких йдуть феритні або аустенітні марки.

Домашній побут. Нержавіюча сталь - ідеальний матеріал для виготовлення ложок, виделок, сковорідок , каструль та іншого кухонного начиння, в тому числі внутрішні частини високоякісних посудомийних і пральних машин і висококласних м'ясорубок.

Будівництво та архітектура. Нержавіюча сталь добре комбінується зі склом, каменем, деревом та іншими матеріалами, що пропонує багато цікавих можливостей для оздоблення фасадів та інтер'єрів, покрівлі громадських будівель. Нержавіюча сталь також використовується для виробництва вуличних меблів, офісних і домашніх предметів інтер'єру, перил та сходів. Крім того, існує величезна кількість кольорових і декоративних (тиснених, рифлених) поверхонь, які відрізняються чудово довгий строк служби, а кольори не блякнуть з часом.

СЕРІЯ 400

Марка AISI 430

 AISI 430 - найбільш широко застосовувана феритно хромиста корозійностійка сталь загального застосування (відповідно до стандарту ASTM A240), в якій поєднуються:

високі характеристики міцності та механічні властивості;

висока корозійна стійкість, в тому числі атмосферна, забезпечується високим вмістом хрому і низьким вмістом вуглецю;

оброблюваність (хороша пластична деформованість; застосовність до процесів витяжки, штампування, перфорації в ній отворів і т.п.)

Сталь AISI 430 широко використовується в наступних галузях промисловості:

громадянське машинобудування;

архітектура та дизайн;

харчова промисловість;

виготовлення кухонного начиння, столів, сервірувального інструменту, мийок, зливів, частин пральних машин, барабанів і піддонів для посудомийних машин, і т.д .;

автомобілебудування (декоративні системи вихлопу і т.п.);

виготовлення зовнішньої та внутрішньої фурнітури;

обладнання для теплообмінників;

інші.

 Відповідно з численними довідковими літературними даними ферритні сталі типу AISI 430 можуть використовуватися для виготовлення деталей машин і апаратів для виноробної промисловості. Ці стали дозволено застосовувати в безпосереднім контакті з суслом, вином, коньячним спиртом, продуктами переробки відходів виноробства і т.д. Дозволено застосовувати ці сталі (08Х17Т) для виготовлення обладнання, що використовується в м'ясній і молочній промисловості при температурі 30-140 ° С і т.п.

 Сталь AISI 430 може бути використана для виготовлення технологічного устаткування, яке застосовується на різних етапах харчового виробництва (мийка або гігієнічна обробка сировини, продуктів та обладнання, подрібнення, розділення і сортування продукції, змішування, теплова обробка, розфасовка і упаковка, транспортування і т.д. ).

 Сталі серії AISI 400 (у тому числі і сталь 430) не тільки можуть бути використані в якості замінників нікильомістких марок, але і, перевершуючи останні по ряду властивостей, часто виявляються незамінними при виробництві обладнання харчової промисловості.

 Сталь AISI 430 відповідає державним санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам і є досить перспективною для застосування у виробництві обладнання для різних галузей харчової та переробної промисловості: масложирової, м'ясної, хлібопекарської, пиво-безалкогольної, спиртової, лікеро-горілчаної, кондитерської, та інших. Вироби з цієї сталі можуть бути використані на таких технологічних етапах харчового виробництва як мийка або гігієнічна обробка сировини, продуктів та обладнання; подрібнення, розділення і сортування продукції; змішування, теплова обробка, розфасовка, упаковка і транспортування. Висока корозійна стійкість дроту марки AISI 430, обумовлена зменшеним вмістом вуглецю в поєднанні з високим вмістом хрому (16-18%).

 Оскільки, в порівнянні з нікільомісткістю аустенітних сталей, хромисті сталі володіють низьким коефіцієнтом термічного розширення (КТР) і підвищеною теплопровідністю, що зумовлює їх переважне використання (у тому числі і трубного прокату) в таких теплообмінних конструкціях як охолоджувальні градільні і т.п. Низький КТР забезпечує більш надійне фіттінговое кріплення і забезпечує прискорений теплообмін в системах охолодження харчових резервуарів (системи з охолодженням гліколем, водою та іншими охолоджуючими середовищами). Зварні конструкції і трубопроводи з хромистих сталей істотно менше змінюють розміри при коливаннях температури, що зумовлює зниження руйнування втомних навантажень при перепадах температури і запобігає можливому витоку з гідравлічних з'єднань.

 Сталь AISI 430 прекрасно зарекомендувала себе як матеріал стійкий у газових середовищах, що утворюються при спалюванні різного палива. Ці середовища можуть містити продукти повного (двоокис вуглецю, водяна пара, азот тощо) та неповного (оксид вуглецю, вуглеводні, окисли азоту, двоокис сірки, сірководень і т.д.) згоряння. Застосовується для виготовлення корпусів і труб систем нейтралізації, рециркуляції, уловлювання та вихлопу відпрацьованих газів. Складні окислювально-відновні високотемпературні каталітичні реакції і наявність агресивних газових середовищ диктують неодмінна використання. Економно леговані корозійностійкої сталі AISI 430 як конструкційний матеріал для виготовлення вихлопних систем, а також для пічного і супутнього устаткування (витяжні короби, димоходи й т.п.)

Зварювання:

 Ця сталь прекрасно зварюється будь-якими відомими способами. За умови якщо вжито після зварювальні операції протруювання, очистки та пасивації , не матиме місце втрата корозійних властивостей в місці зварювання (включаючи зону термічного впливу).

 Оптимально використовувати дугове зварювання в інертних газах при дотриманні мінімального енерго вкладу в зварюваний шов. Рекомендується сварка "зверху" (тобто, коли зварювана поверхня розташована нижче зварювального інструменту). В якості присадочного матеріалу можна використовувати аустенітний дріт 309L, Cв-07Х25Н13, Св-08Х25Н13БТЮ і т.п. Можна використовувати електроди або присадочні дроти на основі феритної хромової сталі марки AISI 430.

 Для того, щоб гарантувати адекватну корозійну стійкість необхідно прибрати окалину і кольору мінливості травленням або механічною обробкою щітками з нержавіючої сталі і пропасирувати холодним 10-20% розчином азотної кислоти. Необхідна подальша ретельна промивка холодною водою і сушка.

 

Марка AISI 410

  AISI 410 - це базова мартенситна нержавіюча сталь, яка зміцнюється термообробкою і має високу холодостійкість. Ця сталь має гарну пластичність, високу ударну в'язкістю, гарну корозійну стійкість і жаростійкість. У відпаленому (пом'якшення) стані поставка структури сталі являє собою суміш ферритної і карбідної фази. При нагріванні до температури 960-1020 ° С і подальшого загартуванню (на повітрі або в маслі) утворюється мартенсит, твердість якого прямо пропорційна вмісту вуглецю. Утворені карбіди хрому додатково дисперсно зміцнюють структуру сталі, підвищуючи її твердість і холодостійкість.

Області застосування сталі AISI 410:

Застосовується в тих випадках, коли необхідно поєднання високої холодостійкості і хорошою корозійної стійкості. А саме:

ріжучий інструмент (ножі, ножиці і т.п);

деталі турбін і котлів;

кріплення, холодостійкі прокладки;

теплові і сепараційні екрани, фільтри;

кухонне начиння;

інше.

 Відповідно з численними довідковими літературними даними мартенситні сталі типу AISI 410 можуть використовуватися для виготовлення деталей машин і апаратів безпосередньо контактують з харчовими продуктами. Cталі типу AISI 410 (12х13) можуть використовуватися для виготовлення деталей машин і апаратів для виноробної промисловості. Ці сталі дозволено застосовувати в безпосереднім контакті з суслом, вином, коньячним спиртом, продуктами переробки відходів виноробства і т.д. Сталь AISI 410 може бути використана для виготовлення технологічного устаткування, яке застосовується на різних етапах харчового виробництва (мийка або гігієнічна обробка сировини, продуктів та обладнання, подрібнення, розділення і сортування продукції, змішування, теплова обробка, розфасовка і упаковка, транспортування і т.д. )

* Гарт при нагріванні до 980 ° С, з подальшим охолодженням на повітрі і відпусткою при температурі 200 - 555 ° С

Властивості при підвищених температурах:

Сталь AISI 410 має гарну стійкість до утворення окалини аж до 700 ° С

 

Марка AISI 409

  AISI 409 - стабілізована титаном феритної хромисої корозійностійкої сталі загального застосування (відповідно до стандарту ASTM A240), в якій поєднуються:

високі характеристики міцності та механічні властивості;

корозійна стійкість, в тому числі атмосферна;

оброблюваність (хороша пластична деформованість; застосовність до процесів витяжки, штампування, перфорації в ній отворів і т.п.).

реально містить надмалу кількість вуглецю (<0,03%).

Області промислового застосування сталі AISI 409:

громадянське машинобудування;

архітектура та дизайн;

харчова промисловість;

автомобілебудування (системи вихлопу і т.п.);

виготовлення контейнерів;

хімічне і нафтохімічне виробництво (замінник сталі 08Х13);

паперове виробництво (розмел паперової маси);

обробка побутових та каналізаційних відходів, і т.д.

гірнича справа (і все що з нею пов'язано, включаючи шахтові розробки тощо)

інші.

 Стабілізована титаном жаростійка корозійностійка сталь марки AISI 409 є поліпшеним аналогом сталі 08Х13. Вона містить над малу кількість вуглецю (0,03%), добре зварюється, не схильна до міжкристалітної корозії і, володіючи поліпшеними властивостями в порівнянні зі сталлю 08Х13, може успішно її замінювати в наступних застосуваннях: деталях з підвищеною пластичністю, що піддаються ударним навантаженням (клапани гідравлічних пресів, предмети домашнього вжитку), а також виробах, що піддаються дії слабоагресивних середовищ (атмосферні опади, водні розчини солей органічних кислот при кімнатній температурі і ін.), лопатках парових турбін, клапанах, болтах і трубах ..

 Сталь AISI 409 може бути використана для виготовлення технологічного устаткування, яке застосовується на різних етапах харчового виробництва (мийка або гігієнічна обробка сировини, продуктів та обладнання, подрібнення, розділення і сортування продукції, змішування, теплова обробка, розфасовка і упаковка, транспортування і т.д. ).

 Сталі серії AISI 400 (у тому числі і сталь 409) не тільки можуть бути використані в якості замінників нікельомістких марок, але і, перевершуючи останні по ряду властивості, часто виявляються незамінними при виробництві обладнання харчової промисловості. Наприклад, порівняно з нікельомісткими аустенітними сталями, хромисті сталі володіють низьким коефіцієнтом термічного розширення (КТР) і підвищеною теплопровідністю (таблиця 3), що зумовлює їх переважне використання (у тому числі і трубного прокату) в таких теплообмінних конструкціях як охолоджувальні градільні і т. п. Низький КТР забезпечує більш надійне фітінгове кріплення і забезпечує прискорений теплообмін в системах охолодження харчових резервуарів (системи з охолодженням гліколем, водою та іншими охолоджуючими середовищами). Зварні конструкції і трубопроводи з хромистих сталей істотно менше змінюють розміри при коливаннях температури, що зумовлює зниження руйнування втомних навантажень при перепадах температури і запобігає можливому витоку з гідравлічних з'єднань.

 Сталь AISI 409 прекрасно зарекомендувала себе як матеріал стійкий у газових середовищах, що утворюються при спалюванні різного палива. Ці середовища можуть містити продукти повного (двоокис вуглецю, водяна пара, азот тощо) та неповного (оксид вуглецю, вуглеводні, окисли азоту, двоокис сірки, сірководень і т.д.) згоряння. Застосовується для виготовлення корпусів і труб систем нейтралізації, рециркуляції, уловлювання та вихлопу відпрацьованих газів. Складні окислювально-відновні високотемпературні каталітичні реакції і наявність агресивних газових середовищ диктують неодмінне використання Економно легованої корозійностійкої сталі AISI 409 як конструкційного матеріалу для виготовлення вихлопних систем, а також для пічного і супутнього устаткування (витяжні короби, димоходи й т.п.).

Властивості при підвищених температурах:

 Сталь AISI 409 не зміцнюється термообробкою і має гарну стійкість до утворення окалини аж до 7000 С, зберігаючи свої корисні експлуатаційні механічні властивості до високих температур.

 Дана сталь має гарну стійкість до окислення при відносно високих температурах і зберігає високі експлуатаційні характеристики в умовах, при яких вуглецеві і марганцеві сталі не можуть бути використані.

 Сталь 409 класифікується як жаростійка при періодичній експлуатації до 815 ° C і при безперервній експлуатації аж до 700 ° C. Однак, реальні температури експлуатації залежать від середовища експлуатації.

 Сталь AISI 409 використовується тільки в окисних і нейтральних середовищах і не може бути використана в відновному середовищі. Аж до 500 ° С не спостерігається явно вираженою повзучості, але понад даної температури механічні властивості швидко деградують. При температурі понад 500 ° С і при наявності високих навантажень слід використовувати жароміцні сталі.

 Сталь марки AISI 409 є феромагнетиком (магнітиться).

Обробка і деякі технологічні властивості стали AISI 409:

Порізка:

 Найбільш ефективними способами є порізка гільйотиною або абразивом з використанням спеціально призначених безпрожогових дисків на основі SiO2 або Al2O3, а також плазмова безкиснева азотна порізка

Пластична деформація:

 Більш висока технічна межа міцності на увазі і більш високі зусилля деформування в порівнянні з вуглецевими сталями. При вигині даної сталі важливо підтримувати мінімальний внутрішній радіус вигину рівним двом товщинам матеріалу. Подальший вигин в зворотну сторону не рекомендується - зона вигину в цьому випадку потребує підігріву до 150 ° С. Можна уникнути появи крайових тріщин, якщо при різанні вигнутого металу, різати його не з внутрішнього радіусу, а з зовнішнього. Цей тип тріщино утворення може бути виключений, якщо пошліфувати зовнішній радіус і зняти таким чином концентратор напружень.

Зварювання:

 Ця сталь прекрасно зварюється будь-якими відомими способами. За умови якщо вжито після зварювальні операції протруювання, очистки та пасивації не матиме місце втрата корозійних властивостей в місці зварювання (включаючи зону термічного впливу).

 Оптимально використовувати дугове зварювання в інертних газах при дотриманні мінімального енерго вкладу в зварюваний шов. Рекомендується сварка "зверху" (тобто, коли зварювана поверхня розташована нижче зварювального інструменту). В якості присадочного матеріалу можна використовувати аустенітний дріт 309L, Cв-07Х25Н13, Св-08Х25Н13БТЮ і т.п.

 Для того, щоб гарантувати адекватну корозійну стійкість необхідно прибрати окалину і кольору мінливості травленням або механічною обробкою щітками з нержавіючої сталі і пропасірувати холодним 10-20% розчином азотної кислоти. Необхідна подальша ретельна промивка холодною водою і сушка.

Механічна обробка:

 Зменшений деформаційний наклеп, в порівнянні з аустенітної сталлю, припускає необов'язковість використання спеціального інструменту. Низькі швидкості обробки і невелика подача різця, при достатній кількості охолоджувальної емульсії, виключають будь-які проблеми при механічної обробки сталі.

Кріплення, зчленування:

 Якщо скріплені болтами конструкції будуть використані у вологій атмосфері, настійно рекомендується застосовувати вологонепроникні прокладки (наприклад, гума).

НЕРЖАВІЙКА ІРЖАВІЄ

Причини іржі, як уникнути появи іржі:

 Дуже часто нашим співробітникам доводиться чути від покупців побажання, щоб для їх замовлення була використана нержавіюча труба або лист які не ржавітимуть. А іноді просять, щоб була "не китайська" нержавіюча сталь.

 Від чого залежить чи іржавітиме нержавіюча сталь, і чому взагалі це відбувається?

 Можуть бути декілька причин. Перша - це умови експлуатації нержавіючої сталі в агресивному середовищі. Друга - дефекти матеріалу.

 Розглянемо ці явища детальніше:

Точкова корозія викликана миючими речовинами, що містять хлор. Майте на увазі : не усі види нержавіючої сталі призначені для експлуатації в агресивних середовищах. Наприклад, на харчових виробництвах використовується в технологічних процесах хлорвмісні миючі засоби і там можуть використовуватися нержавіюча сталь з підвищеною корозійною стійкістю. Те ж саме відноситься до умов експлуатації в морській воді. З цієї причини обладнання , наприклад, з AISI 304 може просто прийти в непридатність. Для агресивних середовищ має сенс використати AISI 316 або дуплексні види нержавіючої сталі, такі як Ferralium SD40, SAF 2205 або Zeron 100.

Друга причина більше поширена - іржа може виникнути на поверхні металу в наслідку механічних ушкоджень або термічної обробки (викликані зварюванням). Це так звана точкова корозія. Цей вид корозії може початися в металі де є присутніми сторонні домішки, наприклад такі як сірка. Гладка дзеркальна поверхня нержавіючого металу менш схильна до точкової корозії, ніж шорсткуваті поверхні. Сліди іржі можуть з'явитися навіть в місцях куди потрапила розжарена окалина. Це відбувається тому, що при температурі зварювання вигорають легуючі елементи, в першу чергу хром. На металі в місцях зварювання утворюються "кольори мінливості" (іноді називають сліди термічної дії). У цих місцях нержавіюча сталь неминуче почне ржавіти. Шар іржі, проте, може залишитися тільки на поверхні металу, там де немає оксидної плівки, яка утворюється завдяки хрому. Тобто в глиб іржа розвиватися не буде. Але виглядають сліди мінливості і тим більше іржі дуже не естетично. Щоб цього не сталося зварювальний шов обробляють спеціальними емульсіями, травильними пастами або за допомогою абразивних матеріалів. При очищенні шва від залізних оксидів (окалини, окислів) травильними пастами слід працювати в захисних окулярах і наносити тільки на захололий метал оскільки в них можуть міститися плавикова кислота. Зону зварного шва після очищення необхідно піддати дії - пасивації. Пасивація металу - це процес обробки поверхні з ціллю утворення на ній шарів з'єднань, що перешкоджають корозії. Тобто недостатньо тільки очистити зварний шов від продуктів зварювання, необхідно так само відновити захисний шар. Для цього так само існує різноманітна хімія: гелі, пасти. Іноді для пасивації нержавіючої сталі використовують - азотну або лимонну кислоту. Електрохімічна пасивація нержавіючої сталі : існують інноваційні методи очищення та пасивації. Наприклад, метод електрохімічної пасивації нержавіючого металу. Причому цей процес здійснюється без застосування продуктів травлення, які дуже шкідливі для здоров'я і довкілля.